HOŞGELDİNİZ ! VERONA FOTOĞRAFLARI ROMEO-JULIET EVİ***İTALYA***


*Romeo - Juliet*VERONA; Shakespear (Şekspir)'in dünyaca tanınan, çok ünlü , gerçek , yaşanmış trajedik eserinin geçtiği yer Verona'dır. Tarihteki en büyük aşk hikayesidir.*Juliet'in sokağı.*Juliet'in evi.*Avluya girişte; günümüz aşıklarının, duvar yazıları...*Romeo'nun serenad (aşk şarkısı) yaptığı balkon.

heart

*Aşkların aşkı; Romeo ve Juliet, birbirine kan davası olan iki ailenin çocuklarıdır. Birbirlerine aşık olmuşlar ve aileler  bunu  asla kabul etmezler.

*Mücadeleler sonunda intihar etmeye karar verirler. İlacın etkisi geçen ve uyanan Romeo, sevgilisi Juliet'in öldüğünü zannederek,bir eczacıdan aldığı zehirle intihar eder. Bu kez de ; içtiği ilacın etkisinden kurtulan, uyanan Juliet, Romeo'nun intihar ettiğini anlar ve Romeo'nun hançeriyle intihar eder.

:heart:

*Bu yaşanmış; büyük ve ölümsüz aşk hikayesi, Shakespear sayesinde; ölümsüzleşmiş , bütün dünya bilmektedir.


*Romeo'nun sokağı.*Romeo'nun evi. Şu anda ; o evde oturanlar olduğu için, gezdirilmemektedir.*Dante Meydanı; güzel sanatlar eğitimi çok yoğun bir şekilde hissediliyor. Opera, bale, resim, heykel,edebiyat, mimarlık......*Verona'da da Collesium bulunuyor. Yalnız; bu, Roma'da ki Collesium'dan, daha küçük bir yapıda....*Sokakta çocuklara resim eğitimi...*Verona, bir üniversite şehridir.*Daha önce (İtalya 1.bölümde Roma' da yazdığım gibi) sokak sanatçılarını Verona' da da gördük...

*DEVAM EDECEK....Gelecek yazı da HAZIRLANIN GARDA GÖLÜ'NE  gidiyorsunuz.....

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !